Tuesday, January 25, 2022

Овошка број 1 против холестерол, притисок и мозочен удар: Оние што ја јадат се здрави како дрен!

Според научните истражувања, урмите се вистинска суперхрана што го штити телото од кардиоваскуларни болести! Нејзините здравствени придобивки се многу големи, а ова се најважните осум: 1. Пребогати се со железо. Урмите...

Нашите баби сепак знаеле најдобро: Ако се користи вака, свинската маст ги негува кожата и косата подобро од која било крема

Ниту еден крем не може да ја замени свинската маст, а веројатно немате поим колку придобивки нуди таа. Понекогаш решението за сите проблеми со...

Руски нутриционист предупредува: Оваа храна е опасна по здравјето ако ја јадете секој ден!

Рускиот диететичар и нутриционист Андреј Бобровски открива што ќе се случи со телото доколку секој ден јадете сирење. „Постојат многу различни видови сирење што содржат...

Симптоми на омикрон сојот кои можат да траат со месеци: Овие проблеми ги имале повеќе од половина заболени со сојот

Омикрон сојот на коронавирусот „владее“ со светот, а бројките на новозаразени лица постојано се зголемуваат. Една работа на омикрон е заедничка со останатите соеви, а...

КИСЕЛИНА ВО ЖЕЛУДНИК ЈА СНЕМУВА ВЕДНАШ: По 1 мала чашка од овој ефикасен лек

Сè повеќе луѓе се соочуваат со гастритис. Тоа вклучува воспаление на слузокожата на желудникот и придружено е со рефлукс (чувство на киселини во стомакот...

Костенот лекува 13 болести! Плод кој го чува срцето и бубрезите, полн со магнезиум и витамин Ц!

Во есента го добиваме плодот кој е многу здрав и ценет кога станува збор за хранливи материи, минерали и витамини. Како и другите јаткасти плодови...

Познат руски доктор советува: Еве како да спречите воспаление на белите дробови

Кашлица, течење од нос, болки во грло и треска: симптомите честопати се слични кога ќе се почувствувате болни. Поради тоа е тешко да се...

ХЕРНИЈАЦИЈА НА ДИСКУС ХЕРНИЈА: Овој ДОМАШЕН ЛЕК целосно го обновува рбетот, го зајакнува и лечи, запишете РЕЦЕПТ

Речиси секој возрасен барем еднаш доживеал болки во грбот. Најголемата заблуда за болките во грбот е одморот, напротив, тогаш телото треба да се активира....

Русите го користат со векови, а е неверојатно моќен: Народен лек кој ги чисти крвните садови подобро од било што друго

Ослободете се од токсините во крвта и подобрете ја еластичноста на крвните садови така што ќе ги исчистите од наслагите од холестерол. Пожелно е...

Најдобриот лек за бактерија во желудникот: Кога ќе го изедете ОВА ќе ја уништите МНОГУ БРЗО!

Смоквите во маслиново масло се најдобриот лек за бактерии во желудникот. Во сад ставете суви смокви, а потоа прелијте ги со квалитетно ладно цедено...

СОВЕТИ

3 напивки што ги регулираат хормоните: Секоја жена мора да знае...

Кога мислите на хормоналното здравје, што ви паѓа прво на памет? Таблети? Не би требало, бидејќи постојат ефикасни природни средства. Темата на урамнотежено хормонско...

Го смирува желудникот, ја подобрува дигестијата и го забрзува метаболизмот- овој...

За подготовка на овој напиток ќе ви бидат потребни само 2 состојки, а подобрувањето ќе го почувствувате за многу кратко време. За овој рецепт ви...

Прочистете ги крвните садови без лекови: Притисокот секогаш ќе ви биде...

Со брз, ефикасен домашен рецепт прочистете ги крвните садови. Потребни состојки: лук и лимон. 3 цели лимони се ставаат во топла вода со една лажичка...

САМО ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА ЌЕ ВИ ги испразни цревата ЗА...

Процесот на варење е многу комплициран, поради што е неопходно да помине ненаметливо колку што е можно повеќе. Ако нешто му попречи на варењето,...

НЕГА И УБАВИНА

Додајте го овој зачин во топла вода и гледајте како маснотиите ќе се стопат:...

Само еден зачин и чаша топла вода ќе направат чудо за вашата фигура, а истовремено и ќе ви го подобрат здравјето. Во само една...

Избелете го лицето со помош на квасец: Брчките исчезнуваат како со гума избришани

Оваа маска, не само што ја избелува кожата, туку и ја храни. Состојки: 20 гр квасец; 2 лажички сок од лимон. Подготовка: Измешајте квасец и...

БАБИН ЛЕК

(Рецепт) Оваа Баба има таен рецепт и тврди дека никогаш веќе не и’ се...

Златниот рецепт на бабата за дијабетес со ореви и слаткарче: Никогаш не сум била подобро...

Најдобриот лек за дишни патишта – веќе во првите 24 часа ќе почнете да...

Ова е најдобриот природен лек за дишните патишта кога сте заболени од грип или настинка, да продишете со полни бели дробови. Бидејќи со студеното време...

Домашен лек за отечени нозе

Како резултат на зголемениот обем на течност во одредени делови на телото, може да се јават отоци што се непријатни. Ваквите промени најчесто...

Библиски лек, стар колку што е стара библијата – го обновува имунитетот, потребна ви...

Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

За да ја подобрите крвната слика, пригответе си природен лек по овој рецепт

Понекогаш се чувствувате слабо, уморно или изнемоштено? Ова се знаци дека веројатно треба да ја проверите к рвната слика. Доколку се утврди дека сте...

Рецепт кој секоја жена треба да го знае: Ги отстранува сите непријатни мириси, го...

За бројни жени претставува проблем зголемената киселост на секретот, а со самото тоа доаѓаат и непријатните мириси. Ова може да се случи поради хормонален...

МЕДИЦИНА

Овие 8 знаци покажуваат дека некое лице е психопат

Психопатија е нарушување на личноста со различни карактеристики. Овие карактеристики покажуваат дека некое лице може да страда од тоа. Сепак, не е лесно да...
error: Content is protected !!