СЕ ПИЕ ПРЕД СПИЕЊЕ, НАПИТОК ОД ДВЕ СОСТОЈКИ ГИ ТОПИ МАСНОТИИТЕ ПОБРЗО ОД БИЛО ШТО ДРУГО

Научно е докажано дека половина лажичка од овој зачин може да го намали нивото на инсулин во крвта, а помага и да се намали лошиот холестерол.

Овој зачин е многу корисен за целиот организам, а помага и за слабеење со зголемување на телесната температура и со тоа топење на масните наслаги. Тоа е цимет. Тој е најдобар природен извор на железо, манган, цинк, бакар и калциум, а се користи за опуштање и зајакнување на имунитетот.

Исто така, научно е докажано дека половина лажичка од овој зачин може да го намали нивото на инсулин во крвта, а помага и во намалување на лошиот холестерол. Ви пренесуваме рецепт за моќен напиток за слабеење со цимет и млеко , кој го пиете пред спиење, но за да ги забележите резултатите, треба малку да ја прилагодите исхраната.

Обидете се да се храните поздраво и избегнувајте бело брашно и шеќери. Овој моќен пијалок ќе ви помогне да ги намалите мастите од стомакот, но помалку ќе изгубите во други критични области како што се бутовите, задникот и нозете.

Компоненти: 480 мл млекО, 1 лажица цимет
Подготовка: Истурете млеко во тенџере и додадете цимет. Гответе додека не почне да врие, но не дозволувајте да зоврие. Покријте и почекајте да се излади. Напитокот конзумирајте го пред спиење.

Advertisement