Пред заминување во кревет испијте го овој напиток – топи масти за 10 часа

За да изгубите вишок на килограми и за да го исчистите својот организам, треба да јадетре здрава храна. Освен тоа, потребно е и да имате физичка активност.

Но и покрај тоа можете да конзумирате напиток со кој ќе го исчистите и ќе го опоравите вашиот организам.

Овој напиток се пие еден час пред спиење.

Состојки:

  • 1. лимон ( ќе го исцедите)
  • малку магдонос
  • 1 мала лажичка цимет
  • 1 мала лажичка ѓумбир

Подготовка

Измешајте ги овие состојки во вода и испијте го веднаш. Ѓумбирот и циметот можете да го користите како додаток во храната, на пример циметот можете да го додадете и во слатки работи.

Ѓумбирот можете да го додадете во салатата. Исто така, можете да направите и час од ѓумбир кој ќе го пиете два пати во денот. Ѓумбирот треба да стои во готвена вода 5 минути, а потоа да го извадите.

Advertisement