Дебелото црево започнува нов живот по употреба на 4 состојки – како сосема ново!

Со само 4 состојки за 30 дена дебелото црево целосно се чисти од штетните акумулации во него!

Многумина од нас треперат за срцето, мозокот, бубрезите и другите органи, но не обрнуваат доволно внимание на дебелото црево. Ние сме навикнати да мислиме дека нечистотиите веројатно минуваат низ него, и ова го сметаме за нормално.

Всушност, тоа не е така. Чистењето на дебелото црево, и тоа систематски, не е од големо значење, туку од витално значење за целиот наш организам. Здравјето воопшто, па дури и животот.

Дебелото црево содржи најмногу нечистотија, токсини и штетни наслаги. Што, ако не се отстранува редовно, може да доведе до сериозни болести.

Затоа размислете за тоа и означете ден во календарот од кој ќе започнете ова чистење на вашето тело. Немате идеја какви резултати ќе најдете само на прв поглед ништо и без чистење на дебелото црево.

Терминот за постапката е 30 дена. Овие 4 состојки мора да ги земете во овој месец. Кои не се скапи, се продаваат насекаде, но прават чуда за здравјето и чистотата на телото во целина.

Само набавете си една лажица чиа семе, една лажица ленено семе, една лажица вистински мед, едно јаболко и една кафена лажичка вода. Тоа е се што ви треба. Ова е целосно чистење на дебелото црево

Јаболкото излупете го и изрендајте го. Во него додадете ги останатите состојки, оставајќи ја чиата за крај. Кога веќе е внатре во смесата, заедно со водата, секако, смесата е готова за употреба дури откако ќе видите дека чиа семето се удвоило во волумен.

Резултатот е нешто како желе со многу пријатен вкус.

Овие состојки се за една доза од оваа смеса за чистење на дебелото црево. Направете го секој ден новo и земајте го наутро на празен стомак.

Во текот на денот, не заборавајте да пиете најмалку два литра вода, а можеби и повеќе. На овој начин го хидрирате вашето тело и го терате побрзо да се ослободи од штетните материи и акумулации.

Advertisement