Најмоќниот природен антибиотик, ja лекува секоја инфекција во телото и ги убива паразитите!

Овој природен антибиотик се смета за најмоќен од страна на бројни експерти и ефикасно ги лекува инфекциите и ги уништува паразитите. Всушност ова е антибиотик кој ги уништува грам-позитивните и грам-негативните бактерии.

Има моќни антивирусни и антифунгални својства, ја зголемува циркулацијата на крвта и лимфниот тек во целото тело. Тоа е моќно оружје против кандида и сите видови вирусни, бактериски, паразитски и габични заболувања.

Овој тоник ја прочистува крвта, ја зголемува циркулацијата на крвта и третира различни хронични состојби. Неговата ефикасност се должи на комбинацијата на висококвалитетни, природни и свежи состојки!

Сепак, имајте во предвид дека треба да носите ракавици кога го подготвувате, бидејќи лутите пиперки може да предизвикаат пецкање, а интензивниот мирис може да ги стимулира синусите. Ова е како да го подготвите…

Состојки:

  • 30 gr. чаша фино сецкан лук
  • 30 gr. чаша рендан ѓумбир
  • 2 лажици рендан рен
  • 700 мл органски јаболков оцет
  • 2 лажици куркума во прав или 2 парчиња куркума корен
  • 30 gr. чаша фино сецкан кромид
  • 2 свежи пиперки

Инструкции:

Во сад, измешајте ги сите состојки освен јаболковиот оцет. Потоа, префрлете ја смесата во тегла и истурете го оцетот за да ја наполните теглата до врвот. 2/3 од теглата треба да се состои од суви состојки, а другата третина треба да е полна со оцет.

Затворете ја теглата и протресете. Теглата треба да се чува на суво, ладно место 2 недели. Теглата треба да ја протресувате неколку пати на ден. По две недели, исцедете ја течноста од теглата. Сувите состојки можете да ги користите при готвење.

Тоникот не треба да се чува во фрижидер, бидејќи трае долго. Ако се меша со некое маслиново масло, можете да го користите како додаток во салата, или можете да го додадете во чорби.

Употреба:

Аромата на овој антибиотик е многу силна, па по употреба, земете парче лимон или портокал, за да го смирите чувството на горење. Земајте една лажица дневно за да го зајакнете имунолошкиот систем и да спречите обични настинки. Треба постепено да ја зголемувате дозата додека не достигнете доза од мала чаша дневно.

Во случај на сериозни инфекции и болести, земете една лажица пет до шест пати во текот на денот. Исто така, таа е совршено безбедна за бремени жени и деца, бидејќи нејзините состојки се природни и без отрови. Чудесните ефекти на овој природен антибиотик се должат на разните лековити својства на неговите состојки, и тоа:

Јаболковиот оцет е екстремно здрав производ, кој се користи како лек. Неговите лековити својства најчесто ги користел Хипократ, татко на медицината, околу 400 п.н.е. Тој е направен од свежи, зрели јаболки, кои потоа се ферментираат и се подложени на ригорозен процес при што се добива оцет како финален производ. Има висока количина пектин, што е влакно кое го регулира холестеролот и крвниот притисок.

Исто така, помага да се извади калциум од храната со која се меша, и на тој начин го поддржува здравјето на коските. Тоа е богат извор на калиум, чиј недостаток води кон бавен раст, синузитис, губење на косата, кршливи нокти и заби и течење на носот. Затоа, неговата редовна употреба ќе ви помогне да ги спречите овие здравствени проблеми. Калиумот исто така го детоксицира телото.

Јаболковиот оцет, исто така, помага при процесот на губење на тежината. Овој оцет, исто така, е изобилен во бета-каротен кој го спречува оштетувањето на слободните радикали и ја одржува кожата млада и мек. Понатаму, тој содржи јаболкова киселина, која се бори со бактериски и габични инфекции.

Тој ја смирува болката во зглобовите додека ги растворува депозитите на урична киселина околу зглобовите, а потоа се отстранува од телото. Истиот се користи и во третманите на дијареа, болки во очите, констипација, губење на косата, главоболки, егзема, артритис, дебелина, хроничен замор, слаби коски, висок холестерол,труење со храна, висок крвен притисок и многу други.

Куркумата е несомнено еден од најздравите зачини на планетата, и го смирува воспалението и ги третира инфекциите. Покрај тоа, ја спречува деменцијата, ја ублажува болката во зглобовите и го спречува развојот на ракот.

Лукот е исто така силен антибиотик со широк спектар на намени. Убива лоши бактерии и микроорганизми, го поддржува растот на здрави бактерии, се бори со габи и сите видови антигени, патогени и штетни микроорганизми кои предизвикуваат болести.

Нејзиниот најблизок роднина, кромидот, има неверојатни ефекти врз синусите и белите дробови, ја зголемува циркулацијата на крвта и ги третира обичните настинки и грип.

Ѓумбирот е богат со здрави хранливи материи и на тој начин нуди разни здравствени придобивки. Има моќни антиинфламаторни својства и ја стимулира циркулацијата на крвта.

Ренот има одличен ефект врз синусите и белите дробови, ги отвора синусните канали, ја зголемува циркулацијата и се бори со вообичаени настинки и грип. Овој тоник е исклучително потентен природен лек кој е вашиот најдобар сојузник против бројни заболувања и болести. Затоа, подгответе го овој природен антибиотик и уживајте во оптималното здравје.

Advertisement