Кога ќе видиме дека Џенифер Лопез има целулит, која многумина ја сметаат за фактор x, ни е полесно, но кога ќе дојде време да го покажеме телото во костим за капење, не ни е сеедно.

„Кора од портокал“ е проблем кој тешко се решава и тоа го знаат сите жени кои се обиделе да се ослободат од целулитот. Го имаат и слабите луѓе, па ни диетата не е решение.

Експертите советуваат дека внесувањето на доволна количина течност е многу важно доколку сакаме целулитот да исчезне, а овој напиток од три состојки помага во разградување на масните наслаги.

Состојки за подготовка:
3 стебленца целер
200 милилитри вода
лажица цимет

Подготовка:
Состојките ставете ги во блендер. Консумирајте секое утро на празен стомак.

Целерот е богат со влакна, минерали и витамини. Циметот помага со холестеролот, го стабилизира нивото на шеќер во крвта, го намалува апетитот – заедно се штетни за кората од портокал.