СИТЕ СЕ ЛУДИ ПО ДОМАТ ДИЕТАТА: Се губат 10 килограми за 7 дена, а тек да слушнете КОЛКУ СЕ СЛАБЕЕ ЗА 3 ДЕНА!

Оваа верзија на диетата со домати е погодна за губење на 10 кг. По петтиот ден, повторете ги првите два дена од менито. Диетата со домати е ефикасна за слабеење – можете да изгубите 10 кг за 7 дена, а 3-4 кг за 3 дена.

Диетата е погодна за ефикасно слабеење, бидејќи сокот од домати содржи супстанца која го забрзува метаболизмот. Доматите содржат посебен вид на незаситени масни киселини, кои ни помагаат да се избориме со вишокот килограми.

Првично, исхраната со домати стана популарна во Јапонија, а денес се здоби со светска популарност. Пред да започнете со оваа диета, запознајте се со нејзините основни принципи за да постигнете максимални резултати.

Многу е важно да јадете свежи домати , а не пржени. Кога е термички обработен, доматите ќе ги загубат хранливите материи и витамини. Ако ви здодеа да јадете свеж зеленчук, згответе домати на тивок оган или испечете ги. Готвењето и печењето не им штетат на благотворните својства на зеленчукот како пржењето.

Оваа верзија на диетата со домати е погодна за губење на 10 кг. По петтиот ден, повторете ги првите два дена од менито.

1 ден
Појадок: парче кафеав леб и еден домат.
Ужина: салата од домати (1 домат, 1 лажица маслиново масло, зачини по избор).
Ручек: еден домат со средна големина.
Вечера: 2 варени домати, три моркови со средна големина

2-ри ден
Појадок: јогурт со малку маснотии.
Ужина: топла салата од домати (2 домати, краставица, кромид, маслинки со една лажица свеж сок од лимон и зачини по вкус).
Ручек: еден домат со средна големина.
Вечера: супа од домати (кромид, 2 лажици доматно пире и 2 шолји вода, варени на тивок оган. Додадете црн пипер и сол по вкус).

3-ти ден
Појадок: 2 кришки леб.
Ручек: омлет од 2 јајца и 2 домати.
Ужина: чаша сок од домати.
Вечера: 2 домати со зачини по вкус.

4-ти ден
Појадок: едно парче тост и еден домат
Ручек: 2 ½ чаши целосно сварени домати
Ужина: еден домат.
Вечера: 2 домати и парче варено пилешко.

5-ти ден
Појадок: 1 векна леб и чаша свеж сок од домати.
Ручек: 2 домати.
Ужина: 2 моркови со средна големина.
Вечера: 1 варен компир, 1 морков и 1 домат. Додадете зачини по вкус.

Можете да го прилагодите менито за исхрана со домати на себе и да се обидете да го разредите униформниот план за исхрана со вашата омилена храна.

Advertisement