Можеби изгледа изненадувачки, но таков сладок производ како медот може да ви помогне во желбата да изгледате добро! Треба само да започнете да го користите на посебен начин.

Тајната на оваа активна мешавина е во ефектот врз гастроинтестиналниот тракт. Медот и циметот помагаат во чистење на телото од паразити и отстранување на токсините. Прво, стомакот губи тежина од земање на лекот, потоа сè друго. Резултатот е одличен, а половината се стеснува една недела подоцна!

Цимет со мед за слабеење:

Состојки:

  • 0,5 лажиче цимет
  • 1 лажиче душо
  • 250 мл. врела вода

Подготовка:

Ставете го циметот во врела вода и оставете да се излади, покривајќи го садот со капак. Кога водата ќе се олади, додадете мед и промешајте го пијалокот. Оставете ја мешавината од цимет и мед неколку часа.

Пијте го пијалокот двапати на ден: половина чаша наутро на празен стомак и половина чаша ноќе пред спиење. Не додавајте дополнителни состојки во овој пијалок и следете ги точните пропорции наведени во рецептот.

Многу е важно медот што го користите да е со добар квалитет.