Природните пијалоци за детоксикација се најдобри за чистење на телото од токсини, забрзување на метаболизмот и губење на тежината. Во пијалоците за чистење најчесто се вклучени состојки како ѓумбир или лимон.

Овие производи се моќни согорувачи на масти како што е познато. Но, само малкумина слушнале за корисни својства на магдоносот. Всушност, тоа помага да се губат телесната тежина не полошо од горенаведените средства. Зошто да се труете со хемикалии ако е можно да користите природни лекови? Евтино и корисно!

Коктел за чистење на телото од магдонос и лимон
СОСТОЈКИ: сок од половина лимон; китка магдонос; 1 лажиче. цимет во прав; 0,5 литри вода

ПРИМЕНА:
Сите состојки измешајте ги во блендер. Пијте го овој сок секоја вечер неколку часа пред спиење. Резултатот нема да го чекате долго!

Текот на третманот е 2 недели. Исто така, корисно е да потрае неколку денови за истовар за време на приемот – на пример, првиот, седмиот и последниот ден. Тоа подразбира употреба на нискокалорични и здрави производи во овој период. Препуштете се на овошје и зеленчук.

Овој пијалок е ефикасен бидејќи магдоносот го стимулира метаболизмот и согорувањето на мастите во ткивата, го ослободува телото од вишокот течности, го ублажува отокот.

Магдоносот е контраиндициран кај трудници и оние кои страдаат од болести на мочниот меур и бубрезите. Консултирајте се со лекар пред да започнете со третман со напитокот.