Кажете му збогум на салото! Ако ви пречат масните наслаги, пробајте го овој едноставен сируп……

Ослободете се од масните наслаги и вишокот вода во организмот со помош на овој сируп… Во комбинација со тренинг, овој пијалок дава одлични резултати.

Главната состојка на овој пијалок е рен, кој е богат со железо, витамини Ц, Б1, Б2 и Б6, калиум, магнезиум и фосфор. Ренот е повеќегодишно тревесто растение кое го забрзува метаболизмот, го намалува заморот и истовремено делува на развој на добри бактерии во вашите црева, пишува „HealthyWithHoney“

За сирупот ви требаат следниве состојки:

  •  125 грама свеж рен
  •  4 лимони
  •  3 лажици мед
  •  2 лажички цимет
  •  2 см корен од ѓумбир

Измиксирајте ги ренот и ѓумбирот во блендер, а потоа додадете го претходно исцедениот лимон, а по две до три минути мед и цимет. Мешајте додека не добиете сируп. Чувајте го во тегла до три недели.

Земајте лажица или две од овој сируп пред оброк или тренинг и уживајте во резултатите.

Advertisement