Со помош на овој рецепт многу лесно ќе се ослободите од нездравите супстанции во вашето тело.

Состојки:

  • 1 чаша сок од домати
  • сок од половина лимон
  • 2 лажици рендан ѓумбир
  • топол чили во прав
  • 2 стебленца целер

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во чаша, и пијте го овој пијалок додека грицкате стебленца од целер. Идеално е да пиете 3 чаши од овој сок на ден, помеѓу оброците. Ако направите повеќе сок, чувајте го во фрижидер.

Јадете умерено и здраво, по можност варен и свеж зеленчук и пијте многу вода.