Моќна мешавина од природни состојки која ја зајакнува одбраната на организмот!

Чајот од рузмарин може да помогне при варење, а при болни менструални циклуси додадете малку куркума во прав на врвот на ножот.

Моќните состојки прават дури и со само вдишување на есенцијално масло од рузмарин, да може да ги ублажи главоболките и да ја зголеми концентрацијата.

За зајакнување на телото, се препорачува да се пие во циклус од осум дена, половина чаша на ден.

Доколку сакате да ги зачувате најсилните состојки на рузмаринот, можете да направите пијалок кој го освежува и зајакнува организмот.

Потребни состојки:

  • 2 гранчиња рузмарин,
  • 3 лимони и
  • 8 лажици кафеав шеќер.

Варете ја оваа мешавина во 1 литар вода на тивок оган додека не зоврие на половина.

За зајакнување на телото, се препорачува да се пие во циклус од осум дена, половина чаша на ден.

Инаку, чајот и маслото од рузмарин може да се користат и за нега на коса и скалп, особено ако забележите дека косата повеќе ви паѓа.