Намалете ја кашлицата со примена на овој природен еликсир

За време на сезоната пролет-лето често се случува некое лице да помине низ настинки. Затнат нос и кашлица не спречуваат да работиме, па дури и да спиеме доволно.

За да престанете да се плашите од кашлица и да се справите со неа за само неколку часа, ви нудиме едноставен рецепт за многу ефикасен третман.

Дури и лекарите ја препорачуваат примената на овој лек и ги препознаваат неговите лековити својства.

Потребни состојки за овој лек за кашлица :

  • 500 мл вода
  • 3 листови здравец
  • 3 ореви
  • 3 лажици босилек

Начин на подготовка:

Ставете ја водата на оган, зовријте ја и додадете го здравецот, мелените ореви и босилекот.

Гответе на тивок оган околу 5 минути. Тргнете го од оган и оставете да се излади.

Исцедете ја лушпата и поделете ја на три делови. Пијте ги во текот на денот.

Не заборавајте да ја споделите статијата со вашите пријатели!

Advertisement