Стар РУСКИ трик: Евтина СМЕСА го решава проблемот со ВЛАКНАТА, никогаш повеќе нема да се ДЕПИЛИРАТЕ!

Сите жени сакаат да бидат убави и дотерани, а повеќето од нив навистина не се поддржувачи на влакната Наместо да трошите пари на депилација, би можеле да го испробате овој природен метод, омилен меѓу Русинките.

Вашата тајна состојка всушност ќе биде лушпа од орев. Она што треба да направите е да испечете неколку лушпи од ореви и да ги сомелете во прав. Добиената количина треба да одговара на една лажица.

Потоа, измешајте го овој прав со еден литар вода и оставете го да отстои 24 часа. Кога ќе помине тој период, протресете ја течноста, земете памук, натопете го во него и премачкајте ги деловите од телото од кои сакате да ги отстраните влакната.

Оваа постапка треба да се применува 3 пати на ден, додека не ги добиете посакуваните резултати.

Во зависност од јачината на влакната, некои жени ќе доживеат драстично проретчување, додека на некои ќе им биде целосно отстранета.

Advertisement