Процесот на варење е многу комплициран, поради што е неопходно да помине ненаметливо колку што е можно повеќе.

Ако нешто му попречи на варењето, тој процес може да доведе до акумулација на токсини во телото и да предизвика сериозни здравствени проблеми. За да се спречи тоа, експертите препорачуваат усвојување на здрав режим на исхрана и практикување на детоксикација на целото тело на секои шест месеци.

Тоа можете да го постигнете со одличниот микс за кој селеди рецепт во продолжение: Потребни состојки: 150гр сливи, 150гр урми и 5 лажици вода.

Ставете ја водата во тенџере да зоврие, потоа додадете ги сливите и урмите и мешајте на тивок оган во следните 15 минути. После тоа, тргнете го садот од огнот и оставете го да се излади.

Од кога ќе се излади, земајте секое утро по една лажица на празен желудник. Веднаш ќе се чувствувате полесно и со редовна употреба ќе го исчистите вашиот дигестивен систем за многу кратко време.

Смесата ќе го реши секој проблем со варење а притоа и ќе го олесни бидејќи содржи голема количина на влакна. Пробајте и наскоро ќе се чувствувате подобро!