Рецепт за лек кој лекува се! Пробајте, вашиот организам и тело ќе се препородат!

Ова е рецепт за лекување на целиот организам: ги чисти крвните садови, го лекува срцето, го обновува имуниот систем, го чисти црниот дроб, бубрезите, цел систем на излачување, исто така и дигестивниот систем од патогена микрофлора.

Ја подобрува работата на мозокот и памтењето, чува од инфаркт. Средство е и против воспаление на зглобовите. Одлично средство е против сите видови на карцином. Исто така ја регулира и телесната тежина.

Состојки:

  • 400 гр проникнато жито (пченица)
  • 15 свежи лимони
  • 12 цели главици лук
  • 1 кг домашен мед
  • 400 грама свежи ореви јадра

Подготовка: Подготовка на проникната пченица: 400 гр пченица ставете во зовриена стаклена тегла, па налејте вода да стои, најдобро преку ноќ. После 10-12 часа со чиста крпа предецете ја водата и добро измијте ги зрната низ газата.

Во теглата оставете ја проникната пченица. После 24 часа се добива пченични никулци (долги 1-2 мм). Сомелете ја заедно проникнатата пченица, оревите и исчистените главици лук. Сомелете 5 лимони со кора и се заедно измешајте во сад.

Од останатите лимони земете го само сокот и мешајте со останатата смеса, додека смесата не стане хомогена. Додајте го медот и долго мешајте со дрвена лажица па ставете во тегли кои треба да ги чувате во фрижидер. После 3 дена смесата е готова за конзумирање.

Примена: Од оваа смеса се земаат 1-2 супени лажици 30 минути пред доручек, пред ручек, пред вечера, и пред спиење. Конзумирајте ја додека не ја изедете цела. За превентива – еднаш годишно. За лекување од рак – се зема на секои 2 часа.

Рецептот гарантира здравје и долг живот, ја чува свежината на телото, младоста и енергијата, затоа што ги содржи сите неопходни витамини, минерали на сол, биоактивни супстанци, протеини, јаглехидрати и билни маснотии. Ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди.

Advertisement