Овој моќен напиток ќе ви помогне многу брзо да извршите детоксикација на црниот дроб и да се ослободите од вишокот килограми без многу напор.

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја обавува својата функција. Затоа слабеењето е значително бавно, а дебелеењето значително бавно.

Доколку сте меѓу оние кои се обидуваат да ослабат а не можат, применете го овој рецепт и прво детоксицирајте го својот црн дроб така што ќе го консумирате овој напиток три пати дневно во рок од три дена.

За овие три дена избегнувате тешки оброци и јадете поздраво за да го олесните процесот на детоксикација.

Состојки: 3 лимони, 1 шолја исецкан магдонос, 5 стапчиња целер, 6 шолји вода.

Подготовка: Ставете сок од лимон, магдонос и целер во блендер и измешајте, потоа додадете ја водата и повторно измешајте.

Пијте по две чаши од овој напиток три пати дневно на празен стомак вo рок од три дена, а потоа направете пауза од 7-10 дена и повторете го процесот.