Еден од најсилните природни лекови не само што ќе го поправи вашето помтење, туку ги топи и вишокот маснотии со кои се борите со години.

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум, фосфор.

Ренот го отстранува заморот, го забрзува метаболизмот, поттикнува развој на добри бактерии во стомакот.

СОСТОЈКИ:

  • 125 гр рен
  • 4 лимони
  • 3 лажици мед
  • 2 лажици цимет
  • парче ѓумбир (околу 2 см)

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете сок од лимони, додајте го во блендерот, добро измешајте па додајте цимет и мед. Добро поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад.

Земајте по една лажица од смесата два пати дневно пред оброк, а ако вежбате, пред тренинг. Практикувајте го ова три недели и ќе забележите резултати.