Направете сами: Лек за имунитет стар илјадници години

Дома можете самите да направите лек за имунитет кој е стар над 5000 години, а го користеле жителите на Тибет.

Потребни ви се 350 грама лук и 2 дл медицински алкохол. Лукот треба да го исчистите, исечкате, и сварите.

Ставете го во стаклено шише, прелијте со алкохол и чувајте го во фрижидер. Оваа течност нека стои затворена 10 дена.

Мора да се користи претпазливо, така што 15 минути пред појадок, ручек и вечера во чаша сo вода се ставаат неколку капки и се конзумираат.

Advertisement