Овие рецепти ќе ви помогнат да направите целосен детокс на вашето тело.

Рецетп 1

Состојки:

 • 1 чаша вода
 • 1 лажица семе од чиа
 • Сок од 1 лимета

Подготовка:

 • додадете 1 лажица семе од чиа во водата
 • користете стаклена тегла со капак
 • протресете ја теглата
 • оставете да седи околу 10 минути или додека семето не впие доволно вода
 • додадете сок од лимета
 • повторно протресете и испијте.

Рецепт 2

Состојки:

 • два лимона исечени на парчиња,
 • 1/2 краставица,
 • ¾ вода и
 • мал свеж ѓумбир.

Измешајте и оставете го преку ноќ. Испијте го пијалокот насабајле. Прави чуда за вашата кожа; повеќе нема да се чувствувате дехидрирани и за да бидете фит, мора да имате урамнотежена исхрана, да се храните здраво и да вежбате најмалку три или четири пати неделно.