beli zabi

Измешајте една лажица сода бикарбона, малку сол и неколку капки јаболков оцет. Кога оваа мешавина ќе се запени, тогаш течноста е готова и можете да почнете да ги четкате забите. Се препорачува, штом ќе го завршите четкањето на забите со оваа течност, да ги исчеткате веднаш  и со паста за заби. Овој метод на избелување на забите, можете да го користите еднаш неделно.