Оваа приказна е за жена која сака да остане анонимна. Таа живее во Босна и Херцеговина и сака да им помогне на луѓето кои се борат против ракот, па затоа одлучи да го сподели овој прекрасен рецепт.

Овој рецепт е лесен за подготовка и бара само две состојки – мед и ѓумбир. Тој ја спасил оваа жена од смртта.

На нејзе и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда. Но за среќа таа успеала да се бори со него без хемотерапија или хирургија благодарение на овој рецепт.

  1. Земете два големи корени од ѓумбир.
  2. Излупете го коренот и пресечете го на мали парчиња.
  3. Измешајте ѓумбир со половина килограм мед и ставете ја оваа мешавина во тегла.

Јадете четири лажици дневно. Користете пластични или керамички лажици, но не и метални.

Три дена подоцна, првите знаци на подобрување ќе почнат да се појавуваат.

Сподели