Во овој напис ќе ве запознаеме со смесата од грејпфрут и рузмарин, која ќе ја подобри севкупната работа на организмот, ќе го забрза метаболизмот и ќе ве направи повеќе здрави!

Состојки:

  • 1/2 грејпфрут
  • Рузмарин

Употреба:

Ставете рузмарин во чаша топла вода, а потоа додадете сок од грејпфрут. Промешајте добро и консумирајте го веднаш. Би било идеално да ја консумирате смесата наутро на празен стомак.

Применувајте ја оваа моќна навика за 12 дена и ќе изгубите до 10 килограми! Со помош на оваа мешавина која има освежувачки вкус ќе изгубите тежина, ќе го забрза вашиот метаболизам и подобри вашето здравје!

Забелешка: Кога грејпфрутот се комбинира со одредени лекови, тој може да предизвика здравствени проблеми, па пред да одлучите да започнете третман, не заборавајте да се консултирате со лекар!

loading...
Сподели