Ви носиме еден ефикасен и природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите, и на тој начин можете да го подобрите квалитетот на живеењето.

Колената се едни од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно движење на телото и подржување на сите движења на ногата за време на одењето, скокањето, трчањето и стоењето.

Овој напиток содржи остојки со моќни противвоспалителни својства кои ја ублажуваат болката, вклучувајќи и големи количини на витамин Ц, бромелаин, сицилиум и магнезиум.

Состојќи:

  • 250мл вода
  • 7гм цимет
  • 2 шолји ананас на парчиња
  • 1 шолја инстант овесни снегулки
  • 1 шолја природен сок од портокал
  • 40гр здробени бадеми
  • 40гр мед

Подготовка:

Сварете ги овесните снегулки. Исцедете го сокот од парчињата ананас. Во миксер измешајте го сокот од портокал, цимет, мед и бадеми. Додадете ги овесните снегулки и сокот од ананас во блендер.

Мешајте додека не добиете хомогена смеса. Потоа додадете неколку коцки лед, промешајте повторно и вашето фрапе е спремно за консумација.

loading...
Сподели