Јасно е дека нашиот организам функционира многу сложено и има многу функции, па затоа мора да водиме сметка за него, и да внимаваме што јадеме за да не дојде до некое заболување.

Затоа лекарите советуваат од време на време да правиме детоксикација на организмот и тоа со природни лекови од природни состојки, па еве еден таков.

  • 5 лажици зовриене вода
  • 150 грама сливи
  • 150 грама урми

Ставете ја водата да зоврие а потоа додадете ги сливите и урмите, оставате ја смесата да се вари 15 минути а потоа тргнете ја од оган за да се олади.

Лекот конзумирајте го наутро на празен стомак и тоа по една лажичка. Реагира брзо и ефикасно.