Пијалок со црвена боја, чии основни состојки се сок од брусница, ѓумбир и лимон на црниот дроб му дава нов живот, го чисти од токсините и ја подобрува со тоа работата на целиот организам.

Состојки:

  • 2 килограми брусница,
  • 1/2 лажица мелен цимет,
  • 1/4 лажица морско оревче,
  • 3/4 чаша свежо исцеден сок од портокал,
  • 1/4 чаша свеж сок од лимон и
  • Стевиа.

Подготовка :

Сварете сок од брусница и намалете го огнот за да ги додадете зачините. Се заедно варете 15 – ина минути и оставете да се олади на собна температура. Додадете го сокот од портокал и лимон и потоа стевијата. Ставете во фрижидер.

Тајната на волшебниот пијалок се крие во сокот од брусница – делотворен антиоксиданс, зачините кои го намалуваат гладот и сокот од портокал и лимон кои претставуваат прави витамински бомби во борбата против маснотиите.

Сподели