Пробајте и сами ќе се уверите!

Потребни состојки:

  • 200 г мед
  • 1 чаша коњак
  • Сок од 3 лимони
  • 3 свежи жолчки од јајце
  • 1 стаклена тегла

Подготовка:

Сите состојки добро измешајте ги да се соединат. Добиената смеса чувајте ја затворена во тегла, во фрижидер.

Употреба:

По една супена лажица, трипати дневно пред оброк. Пред секое консумирање добро промешајте ја смесата.

Сподели