Ако имате вишок килограми и сало на стомакот постои едноставен начин како да го решите со помош на едноставен рецепт.

Ако ве мачи вишокот киограми и сало на стомакот, овој напиток ќе ви помогне.

Потребни состојки:

130 грама свеж рен
корен ѓумбир
3 лимони
2 кесички цимет
4 лажици мед

Начин на припрема:

Исчистете и изрендајте 130 грама свеж рен и 2 сантиметри корен од ѓумбир. Потоа додате 3 лимони кои исто така ќе ги изрендате.

Потоа додате 2 кесички цимет и 4 лажици мед. Сето тоа добро измешајте го и смесата ствете ја во тегла.

Теглата добро затворете ја и секое утро во текот на три дена на празен стомак испијте една лажица сабајле и навечер. Ќе бидете изненадени од резултатот.