Веќе немора да се грижите за габичните инфекции на стапалата,на ножните прсти. Може да се ослободите од неа на потполно природен начин.

Јогурт

Само намокрете ги стапалата во јогурт или полијте ги и оставете да се исуши. Потоа измијте ги со ладна вода, јогуртот е богат со бактеријата Ацидофилус која спречува инфекции.

Сода Бикарбона

Измешајте сода со ладна вода, 1 спрема 3, откако ќе ја измешате смесата нанесете ја на вашите чевли и оставете да се исуши на сонце. Со ова ќе ги уништите сите бактерии кои може да преминат на вашите нозе.