Денес ќе ви пишуваме за еден од најценетите немедицински протоколи кој е наменет за лекување на најтешките болести, посебно туморот. Се работи за протеинска – маслена комбинација, која ја осмисли германската лекарка за биохемија Јоана Будвиг. Освен тоа како се прави и користи овој рецепт, докторката напишала и што треба да се јаде кога се користи лекот. Тој е доста користен и признат во западната цивилизација, и се смета за најуспешен и најраширен рецепт во алтернативната медицина. Лекот го користат за лекување на болните од рак, ама успешно се користи и за лекување на артритис, дијабет, висок притисок, мултиплексклероза, заболување на срцето и многу други болести.
lek od mlado sirewe

РЕЦЕПТ

Овој рецепт е еднодневна доза. Значи при секое користење се приготвува свеж.

– 6 супени лажици ленено улје

– 12 супени лажици младо кравјо сирење

– 4 супени лажици семе од лен

Се мешаат сирењето и маслото и оваа смеса се мути 1 – 2 минути со миксер, се додека не се добие еднолична пенеста маса, во која не се гледа улјето. Семките од лен се мелат во млин за кафе во траење од 10- 15 секунди. Ленот се додава во смесата и сето тоа заедно се меша. На крајот можете да додадете една лажица мед, но не ни мора, ако не сакате. Оваа смеса се јаде веднаш, значи рековме дека треба да биде свежо направена. Семките од лен треба да бидат секогаш свежо сомелени , а ниту купувајте однапред мелени , зошто доаѓа до оксидација и губење на употребните вредности. За лесните случаи на оболување или пак, за превентивна употреба се користи пола од наведената доза на ден. Кај некои луѓе , првите денови од користењето на овој лек може да дојде до вртоглавица, но при појава на овие симптоми, пијте чај од мента , кој ќе ви помогне да ја снема вртоглавицата.

При користење на овој рецепт, паралелно треба да користите:

– Секое овошје и зеленчук без додаток на конзерванси. Може и суво, свежо , а може да се користи и замрзнато.

– Сите оревчести плодови, непржени освен кикиритките.

– Непреработено какао и кокосово млеко без шеќер

– Сите врсти на чај

– Сите врсти на интегрално брашно

– Кисели краставици, а може и сите намирници од туршија направена без конзерванс

– Маслиново и друго улје, ладно нецедено

– 2- 3 литра вода

– По малку, може да се јаде пилешко, мисиркино и сете врсти на плави риби

Сподели