Празниците притигнуваат и сите ќе се фрлиме на храната полна со маснотии и шеќери што секако носта и токсини во организмот. А тука се предходно собраните кои сме ги налепиле на нас, а штетат на нашето здравје, но и на изгледот.

Овој рецепт може да ви помогне да ослабете и да ги исфрлите сите отрови од организмот.

Се што ви е потребно:

  • Една шоља сок од домати
  • Пола лимун
  • Две лажици изрендан ѓумбир
  • Една лута пиперка (може и мелен)
  • Две стебла целер

Измешајте го сокот од домати, сокот од лимун, ѓумбирот и лутата пиперка.

Послужете го во стаклена чаша и додајте во напитокот стеблата целер. Целерот се јаде напоредно додека се пие напитокот.

Дневно помеѓу оброците припремете севкупно три чаши од овој топач на маснотии, а ако припремите повеќе од напитокот, чувајте го во фрижидер.

loading...
Сподели