Рецепт за прочистување на отровите во цревата

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници. Денеска ќе ви напишаме еден рецепт кој е многу ефикасен за оваа намена:

Состојќи:

  • 5 шолји зовриена вода;
  • 100 грама сливи;
  • 100 грама урми

Подготовка:

Во зовриената вода додадете ги сливите и урмите. Оставете ги 15 минути, а потоа оставете да се излади. Наутро на празен желудник земајте по една лажица.

Scroll To Top