Со задржувањето на токсините во крвта, постојано сте уморни, патите од надуеност и имате проблеми со циркулацијата. За да не ги задржувате токсините во крвта, трба да направите повремено чистење на организмот.

Овие тегоби можат да се отстранат со помош и на природни лекови, кои секогаш се наоѓаат во вашата кујна. Ви треба лук и црно домашно вино. Овој лековит напиток ја чисти крвта, вишокот на маснотии и соли во организмот и го забрзува метаболизмот.

Состојки:

– 12 чешниња лук

– половина литар црно вино ( по можност домашно)

Припрема:

Лукот исчистете го, исечете го на ситно и ставете го во стаклен сад. Врз него ставете го виното и садот добро затворете го. Ставете го садот на светло место и така нека стои две недели. Притоа промучкувајте ја смесата неколку пати на ден. Земајте по една лажица три пати дневно околу еден месец. Бидејќи оваа смеса е со голема јачина, треба да има шест месеци разлика со новиот третман.

loading...
Сподели