Преубаво печиво кое им успева на сите!

Состојки:

  • 750 гр брашно
  • 150 гр путер
  • 3 лажици шеќер во прав
  • 2 лажички сол
  • 1/2 л млеко
  • 50 гр свеж квасец
  • 1 јајце
  • малку сол

Подготовка:

Згответе го млекото измешано со шеќер во прав и путер. Потоа во таа смеса разматете свеж квасец. Додајте сол и брашно и замесете меко тесто.

Од тестото обликувајте 20 јуфки и секоја тенко расечете ја и свиткајте ја во облик на за кифли.

Кифлите редете ги во плех обложен со хартија за печење. Потоа прекријте го плехот со кујнска крпа и оставете да стои 1 час на собна температура.

Во меѓувреме загрејте ја рерната на 250 степени и пред печење секоја кифла премачкајте ја со разматено јајце со малку сол. Кифлите печете ги 8 минути на 250 степени.

Добар апетит!