Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен.

Состојки:

  • 1 шолја јогурт
  • 2 чешни лук
  • 1 морков
  • малку корен од ѓумбир
  • 1/2 лажички цимет

Изрендајте ги морковот и ѓумбирот, истолчете го лукот, па се ставете во јогуртот. Ставете го и циметот и оставете два часа да отстои.

Испијте го јогуртот, а состојките изедете ги пред ручек. Користете го овој коктел барем една недела.