Ако сакате да го зајакнете својот организам и да се одбраните од бактерии, вируси и потешки заболувања, оваа мешавина ќе ви помогне.

Состојки:

  • 100 гр органски мед
  • 1 лажичка куркума
  • 1 лажичка рендана кора од лимон
  • 2 лажички јаболков оцет
  • прстофат бибер

Начин на подготовка:

Во сад ставете бибер, куркума и јаболков оцет, па добро измешајте. Додајте и рендана кора од лимон и мед, па повторно измешајте.

Кога сите состојки ќе станат хомогена смеса, ставете ја во фрижидер.

За превентива од канцер и зајакнување на имунитетот, земјате од оваа смеса по една лажичка секое утро. Кога ќе ја земете, потребно е да почекате целосно да се стопи во устата, па потоа да ја проголтате.

Сподели