Од време на време потребно е да се отстранат насобраните маснотии од телото, но и да се заштити организмот од вируси и бактерии.

Кога имаме силен имунолошки систем, тогаш не треба да се грижиме за можни болести.

Со редовното внесување на овој природен лек ќе го зајакне телото, ќе ги исчистите запушените вени и коронарните артерии.

Потребно ви е:

  • 4 литри вода
  • 8 чешниња лук
  • 8 лимони
  • 1 корен од ѓумбир

Подготовка:

Излупете го лукот, лимонот и коренот од ѓумбир, а потоа исечете ги на тенки лентички и ставете ги во блендер.

Откако ќе ја изблендирате смесата, вака подготвена ставете ја во тава и додадете вода, сето тоа оставете го да зоврие.

Кога ќе зоврие, отстранете го тавчето од оган и оставете да се излади, за да може да го прецедите лекот.

Овој лек се зема три пати на ден, по една чаша пред оброкот.