Денес ќе ве запознаеме со една уникатна рецепта измислена од онколог која успешно се применува против најтешките болести на денешницата.

За целта ќе ви бидат потребни следниве намирници:

 • 15 зрели лимони,
 • 12 глави стар лук,
 • 1 кг органски мед,
 • 400 гр пченични никулци
 • 400 гр ореви

Пченичните никулци најпрво се мелат во машина за кафе. Потоа се мелат лукот и оревите заедно, на што се додаваат и пет лимони заедно со кората. Од останатите лимони се користи само сокот, кој се додава во смесата. Се додава и медот и се заедно се меша. Смесата се испува во стаклени стерилизирани тегли кои добро се затвараат. Се чуваат исклучиво во фрижидер. После три дена може да се користи.

Конзумација:

Варијанта 1: 30 минути пред појадок, ручек и вечера и пред легнување по 1-2 супени лажици.

Варијанта 2: за онколошки болести – на секои 2 часа по 1-2 супени лажици.

Оваа уникатна комбинација го лекува целиот организам:

 • Болести на срцето и крвоносните садови,
 • Зајакнување на имуниот систем,
 • Прочистување на црниот дроб, бубрезите и дишните патишта,
 • Прочистување на дигестивниот тракт од патогената микрофлора,
 • Подобрување на дејноста на мозокот и меморијата,
 • Штити од инфаркт, инсулт и го подобрува начинот на живот после овие болести,
 • Ревитализација на организмот после операција, најдоброто природно средство против тумори и карциноми,
 • Ја задржува свежината на телото за подолго, убавината, младоста, енергијата, бидејќи ги содржи сите неоходни витамини, минерални соли, биоактивни материи, протеини, јаглехидрати и растителни масти.