Самохрана мајка била во депресија поради својата тежина, а потоа решила да ги земе нештата во свои раце и да си го промени животот.

23-годишната Сиобан Торнтон која е мајка на тригодишно детенце, со помош на една напивка ослабела дури 50 килограми или буквално се преполовила.

Таа достигнала 111 килограми и паднала во депресија по пораѓајот. ЈАдела брза храна и нездрава храна, а потоа решила да си го смени животот, а во тоа и помогнал зелениот чај.

– Убедена сум дека првите 20 килограми ги симнав само со зелен чај, кој го пиев наутро и навечер. Метаболизмот ми се разработе, вели таа.

Таа вели дека намалила килограми но и обем на телото.

Зелениот чај е многу ефикасен, од него се слабее, го штити срцето, го намалува холестеролот, претставува моќен антиоксиданс, помага за намалување на висок притисок и го забрзува метаболизмот.

loading...
Сподели