Овие месец дена можат да ви го променат животот и телото на подобро, не само што ќе изгубите на сало, туку и ќе се осетите подобро, а тоа ќе го видите веднаш по два ден!

Ќе почне да ви расте здрава коса, нокти, кожата ќе ви се прочисти…

Поентата е да избегнувате јаглени хидрати, но ќе ви биде лесно верувајте!
само од понеделник до сабота ослободете се од јаглените хидрати, а во недела јадете ги за доручек и ручек. Потоа од понеделник повторно од почеток.

МОЖЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ

  • Секаков вид на месо (освен мрсно свинско, но може чисто свинско)
  • Млечни производи, со што помалку јаглени хидрати и не претерувајте со овие намирници, фета, Елла сир, јогурт пола литар максимум и кашкавал…
  • Зеленчук (се што е зелено: зелка, зелена салата, краставица, карфиол, брокули, лук, малку домат, тиквици, целер, спанаќ, рукола… буквално се зелено и помалку од другите бои)
  • Јајца на сите начини, ако ги пржите, тогаш со малку масло, супена лажица!
  • Јаткасти плодови (бадем, ораси, кикирики… но од овие намирници само по една рака дневно)
  • водата е многу важна во текот на целиот ден, околу 2,5 литри минимално…

НЕ СМЕЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ:

  • Било какви пецива, односно брашно никако…
  • Овошје никако, но само до недела
  • Компир, соја, грав, боранија, повторно повторуваме никако тестенини, грашак, ориз, грицки, слатки
  • Сокови, шеќер исто

ПРВАТА ЛИСТА користете ја првите 6 дена, 7 ден внесете за доручек и ручек тестенини, компир, ориз, се освен благо, ако морате благо земете мед или некој интегрален кекс… Потоа се враќате на првиот ден и повторно без јаглени хидрати.

За месец дена ќе изгубите минимум 10 килограми, сигурно и повеќе. Оваа диета ги напаѓа мастите на најдобар начин, а притоа ги чува мускулите.

loading...
Сподели