Најдоброто средство против брчки сите жени го имаат во својата кујна. Многумина не го поднесуваат, но лукот, според сите експерти и научници, е еден од најдобрите антибиотици и антиоксиданси воопшто, а особено за брчките.

Многу жени трошат многу пари на различни козметички производи, кои обично не се толку ефикасни, а во својата кујна имаат совршен серум против брчки.

Сите знаат дека лукот е одличен за здравјето и дека е моќен антиоксиданс и природен антибиотик, но дали знаевте дека ги пегла брчките?

Еве на кој начин тој делува:

Антибиотиците ги елиминираат инфекциите на кожата и ги отстрануваат акните, а антиоксидансите помагаат при предвремено стареење.

Потребни состојки:

  • две лажици природен мед
  • деве ипол лажици екстракт девствено масло
  • 2-3 чешниња лук

Подготовка:

Наведените состојки треба само да се сомелат и измешаат.

Употреба:

Добиената смеса се нанесува 30 минути пред спиење и потоа убаво се мие со топла вода.

Сподели