Денес кожните болести се почесто земаат замав, а особено псоријазата која многу влијае и на самодовербата.

За многу кожни болести главно причина е стресот, хормоните како и некои надворешни фактори. Во природата за среќа има природен лек за секоја болест.

Измешајте листови орев, невен, врба и коприва, па земете 3 мали лажички и потопете ги во 7 децилитри вода.

По 30 минути процедете. Пијте три пати на ден половина час пред оброк.

Сподели