sok od jabolka, cveklo. morkov

Познатиот лекар по алтернативна медицина Рудолф Бреус, тврди дека со помош на овој напиток, за кој денес ќе ви напишаме, излекувал 45000 луѓе од карцином.

Потребни состојки:

–  морков

– цвекло

– јаболка

– лимон

Припрема:

За овој напиток не морате да се замарате со количини, но доколку сакате подобар ефект, докторот препорачува сите овие продукти, да бидат количински исти. Употребете свежи и неисчистени состојки, кои претходно се добро измиени. Сите продукти добро ќе ги изблендирате, процедите и ќе ги соберете во стаклена флаша. Чувајте ја во фрижидер. Сокот би требало да го пиете наутро, на празен стомак, а да доручкувате после еден саат. Напитокот можете да го пиете двапати дневно, на пример, наутро и околу 17 часот. Тој препорачува да се пие во голтки и секоја голтка да се задржи малку во устата. Доколку сакате да има долготрајни ефекти по вашето здравје, овој напиток би требало да го пиете најмалку еден месец, а најдолго три месеци. 
Бенефитите на овој сок:

Како што кажавме на почетокот од текстот, д-р Рудолф Бреус со помош на овој напиток, излекувал многу луѓе од оваа опасна болест. Освен на овие болни, овој напиток го потикнува варењето и помага при слабеење. Го чисти организмот од отрови, пред се, најповеќе црниот дроб и крвта и го штити организмот од инфекции. Тој е многу добар лек и за бубрезите, а на кожата и помага да не дојде до прерано стареење.Со помош на овој напиток, можете да се решите и од сувите, црвени и уморни очи.