Коктел од здрави состојки кој се приготвува за само 5 минути, а ќе ви помогне да се справите со вишокот килограми. 

Потребни состојки:

  • Пет јајца од јапонска препелица
  • Две лажички мед
  • Две лажички пивски квасец
  • Јогурт со 1% млечна маст
  • Малку цимет

Подготовката е повеќе од едноставна. Сите овие состојки измешајте ги во чаша од 200мл. Најпрво се додаваат јајцата, медот и квасецот, за на крај да се дополни јогурт колку што останува место во чашата и да се стави еден прстофат цимет. Состојките треба да ги изматите добро се додека смесата не се соедини.

Овој коктел пијте го секој ден наместото на доручекот. Тој содржи се што ви е потребно за да ви даде енергија, сила и хранливи материи додека да дојде време за ручек, а истовремено ќе ви помогне да го намалите вишокот килограми.

Сподели