Оваа природна мешавина го поттикнува топењето на мастите подобро од останатите комбинации, а велат дека одлично работи на наслагите од масти на нозете и стомакот.

Можеби не сте знаеле, но човековото тело топи масти и додека спиете, а за тоа да го подобрите, треба да ги искомбинирате овие состојки во еден напиток и да го испиете еден час пред да си легнете.

  • магдонос
  • еден лимон
  • лажица оцет
  • малку цимет
  • лажичка ѓумбир или органски мед

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте. Напитокот е готов.

Важно е само оваа мешавина да ја испиете наместо вечера, а резултатите ќе ги забележите за само неколку дена.

Сподели