Рецепт за напивка што ќе ви помогне да се изборите со настинките и вирусите.

Состојки за три сервирања:

  • парче свеж ѓумбир (околу 3 сантиметри)
  • 600 мл вода
  • половина лимон
  • 1 лажица мед

Приготвување:

Ситно изрендајте ѓумбир, прелејте го со вода, па додајте лимон и мед. Добро измешајте да се соедини смесата, а потоа прецедете ја течноста.

ИЗВОР: Skopjeinfo.mk