Еве како да го забрзате метаболизмот, стабилизирате шеќерот во крвта и да ослабнете во исто време…

Губењето на килограми е процес во кој треба да се посвети внимание на бројни фактори. Во прилог на физичка активност и контролирана исхрана, која не вклучува глад, во овој процес може да ви помогнат мали хранливи трикови.

Еден од нив е сок од три моќни состојки кои ефикасно го намалуваат чувството на глад, го забрзуваат метаболизмот, даваат енергија и му помагаат на телото да се ослободи од вишокот маснотии.

Пијалокот од јаболков оцет и мед е стар сојузник во губење на тежината, а сега се додава грејпфрут, кој, меѓу другото, го стабилизира нивото на шеќер во крвта и ефикасно ја разложува маснотијата.

Состојки: 1 чаша свежо цеден сок од грејпфрут, 2 лажички јаболков оцет, 1 лажичка мед.

Подготовка: добро измешајте ги сите состојки во блендерот сè додека не се целосно поврзани. Пијте го сокот пред трите големи оброци (доручек, ручек, вечера).
Повтореувајте ја постапката 7 дена по ред,а потоа одморете една недела, кога повторно можете да ја повторите постапката. Ако не ја поднесувате горчината од грејпфрут, заменете ја со свеж сок од портокал, секој втор ден.

Сподели