Овој чај помага во спречување на опасни инфекции, тумори … 

  • голема лажица ѓумбир
  • голема лажица цимет
  • 1/6 лажици куркума
  • 500 мл вода

Измешајте ги сите состојки и прелијте ги со 500 мл вода. Измешајте ги добро и пијте од ова два пати на ден. Најдобро е наутро и навечер.

loading...
Сподели