Две состојки кои скоро сите ги имаме во кујната, ретко на кого му паднале на памет дека се здрави и ефикасни ако се измешаат, а навистина прават чуда.

Маслиновото масло е една од најздравите намирници во кујна, а истото важи и за лимонот. Ако ги измешате и ги пиете секое утро, ќе доживеете промена.

Секое утро на празен стомак земете лажица маслиново масло и неколку капки лимонов сок во неа.

Не ја зголемувајте дозата, тоа е МНОГУ важно.

Ќе ви се случи трансформација, телото ќе се исчисти од отрови, ќе ги исфрлите токсините, ќе му помогнете на срцето, ќе ги олесните болките во зглобовите.

Оваа мешавина помага и за реума.

Најважно од се е што треба да се пие на празен стомак.