Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот.

До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух. За среќа постои начин како да ја излечите оваа инфекција.

Потребни состојки:

  • 1/2 шолја чиста вода за пиење
  • 1/4 шолја јаболков оцет
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица бибер
  • 1 исцеден сок од лимон

Подготовка:

Сварете ја водата, а потоа ставете ја во шолја. Додајте го јаболковиот оцет и промешајте, па оставете да се излади на собна температура. Откако ќе се излади додадете бибер, мед и повторно мешајте. На крајот додадете лимонов сок и добро измешајте.

За најдобар резултат оваа течност се пие на празен желудник пред појадокот и пред спиење навечер.

loading...
Сподели